TimeBook – ideaalne abivahend!

Ma olen lihtne inimene, kelle jaoks materiaalsed väärtused on pigem ebaolulised. Sellegi poolest on mul välja kujunenud neli lemmikbrändi:

 • Apple Inc., kust eelistan osta oma tehnikaseaded;
 • Caffeine, mille kohv on ebamaiselt hea ja (enamasti) kvaliteetne;
 • Skechers, mille toodete soetamisel tean, et mu jalavarjud on (enamasti) kvaliteetsed ja selg valutab vähem;
 • …ja TimeBook*, mis aitab mul aega planeerida ning on truu kaaslane, mis aitab sihti silme ees hoida ja mälu värskendada.

Täna kirjutan TimeBookist, kuid igat eelnimetatud brändi võiksin kiita taevani.

Mis on TimeBook?

Läbi minu silmade on TimeBook ajaplaneerimise ja enesearengu abivahend, mis liidab endasse juhendid, praktilised nipid ja võimaluse laiendada silmaringi. Minu jaoks oli see tõeline päästerõngas, mis aitas ja seni aitab iga päev tegutseda produktiivselt ning fokuseeritult.
TimeBooki loojad, kellest üks on muide eestlane, on toodet defineerinud järgmiselt: “TimeBook is personal development calendar notebook that helps you achieve the life of your dreams thanks to daily routines and knowledge learned from the best in the world.” Samuti kasutavad nad enda toote kohta sõnapaari nagu educational planner, mida see ongi! 

Olgu, aga mis see siiski on? TimeBook on mitmeosaline tootesari:

 • My First TimeBook, mis avab Sulle ajaplaneerimise ja oma elu ohjade võtmise maailma koos mitmete õpetavate videodega ning esimeste ajaplaneerimise ja positiivse rutiini loomise tehnikatega. Samuti saad selgeks TimeBooki täitmise loogika;
 • arendav ja distsiplineeriv kalendermärkmik;
 • õpetavad töövihikud, mis aitavad Sul lisaks ajaplaneerimisele ka jätkuvalt enda silmaringi avardada.

TimeBook kui abimees

Nagu enamik kalendermärkmikes on ka TimeBookis iga päeva kohta sisulehed, aga see pole veel kõik! Sisu hulka kuuluvad ka nädala kui ka kvartali planeerimislehed, to do listid, eelarvetabel jne. All olev GIF näitab kuute erinevat sisulehte. 

gerttu-com-timebook-gif

Minu jaoks on kõige olulisem nädalane planeerimisleht, kus ka kõige kaootilisem inimene saab luua oma nädalast üsnagi selge pildi! Olen õppinud, et eduka ajaplaneerimise saladus on n-ö suurema pildi vaatamine, mitte päeva kaupa elamine nagu tegin seda varem. Nagu maisin – TimeBook oli minu jaoks päästerõngas!

Olen üsnagi tegus inimene ning seetõttu on olulisel kohal ka iga päeva detailne planeerimine. TimeBooki päevane sisuleht on läbimõeldult, mis tõttu mahub ühele lehele rutiinsete tegevuste kontrollnimestik, tegevusnimestik kui ka tegevuste ajaline planeerimine ning päeva positiivsete sündmuste kokkuvõtmine.

Ja veel mõned head küljed…

Kui võrrelda TimeBooki iga teise kalendermärkmikuga, siis tal on üks suur eelis: märkmik ei alga jaanuarikuuga, vaid siis kui seda ise soovid! TimeBooki autorid on loonud võimaluse osta sisulehti kvartali kaupa ning need köita spiraalkaante vahele.

Spiraalkaaned üldse oli absoluutsetelt geniaalne valik, kuna tänu neile saab sisu ilma vaevata eemaldada kui ka lisada. Mis tähendab, et jaanuarikuu sisu ma võin koju jätta ja saan endaga kaasas kanda üksnes kõige olulisemat informatsiooni. Ma ei tea kuidas teiega on, kuid minu kott on niigi juba liiga raske ja iga gramm on arvel.  

file_000

Põrkan korra kaante juurde. Ma poleks seda osanud oodata, kuid mulle meeldib minu märkmik heledana, kuigi olen enamik ajast musta fänn. Kui jätta kõrvale nende värv, siis tuleb loojatele anda punkte taskute eest, mis teevad igasuguste paberite hoiustamise mugavaks. Samuti minult kui endiselt loomakaitsjalt ja tulihingeliselt vägivallavastaselt saavad pluss punkte, et kaaned on kunstnahast. Kusjuures TimeBook on võtnud globaalse lähenemise – iga sooritatud ostu pealt istutavad puu! Vastutustundlikud ettevõtted on parimad! 

Mida tasuks arendada

Pean tõdema, et TimeBookil on mitmeid aspekte, mida mina muudaksin. 

 1. Minu arvates on TimeBookis liiga palju ette määranud sisulehti, aga samas jätnud sisse suure augu. Tunnen puudust võimalusest kujundada oma kalendermärkmik endale sobivalt. Näiteks minu jaoks on täiesti kasutu lisatud isikliku finantsseisude raport, kuna mul on juba üsnagi detailne vastav tabel Google Drives. Samas ei saa lehte eemaldada, kuna teisel pool on vajalik planeerimisleht.

  Soovitus
  : valikusse võiks lisada lihtsad ruudulised/joonelised/valged sisulehed! Nende kasutamis ampluaa on lai: nimekirjad, märkmete tegemine, sündmuste planeerimine jne.
 2. Mulle meeldib, et TimeBook suunab tarbija tähelepanu päeviku kirjutamisele, kuid on jätnud kirjutamiseks jaoks vähe ruumi. Siinkohal kehtib samuti eelmise punkti soovitus: lisalehed!
 3. Veebiäpp samade funktsioonidega on HÄDAVAJALIK! Ausalt! Head kõikehõlmavat äppi on praegusel kujul peaaegu võimatu leida ja TimeBook saaks selle tühimiku täita. Mina näiteks oleks nõus hea äpi eest iga kuu maksma!
 4. Vaadates TimeBooki sotsiaalmeedia kanaleid tundub, et nad proovivad liikuda brändinguga justkui globaalse kogukonna loomise suunas, mis on väga vinge!
  Kui nende strateegia vastab eelnevalt kirjutatule, siis kaaluksin vastavate Facebooki kui ka LinkedIn gruppide loomist. Virtuaalne kogukond on hea võimalus võrgustiku loomiseks. Muidugi haldamine oleks oma ette küsimus, kuid see on küsimus mõneks teiseks korraks.  

Kokkuvõte

Ma jumaldan oma märkmikku! Minu hinnangul on TimeBook suurepärane abivahend tegusale inimesele, mida tasub omada. See ühendab lihtsa ajaplaneerimise kui ka iseenda pideva arendamise lihtsal ja loogilisel viisil. Olen nende toodet paljudele tuttavatele soovitanud ja mitmed neist jumaldavad oma TimeBooki. 
Mihkel Sepp, TimeBooki looja, on teinud uskumatult suure sammu efektiivse ajaplaneerimise massidesse viimise suunas. Tõsi, neil on veel arenemisruumi, kuid koostöös hea turundajaga ja tootearendajate jõuvavad nad kõrgustesse! 

TimeBookil on päris mitu meediakanalit, kaks Instagrami (TimeBook Family ja TimeBook.Life) ja samuti Facebook. Soovitan jälgida just nende Instagrami kontot, kuhu postitavad huvitavaid tsitaate ja mõtteid.

* Selguse huvides pean mainima, et TimeBooki märkmik on mulle tasuta saadetud, kuid see ei mõjuta kuidagi minu postituse sisu. Olen ausa blogimise poolt.

Arutelu