Kogemuse analüüs: Caser.ee on nagu ilus õun, mis seest ussitab

PS! Algset postitust on muudetud, kuid on säilitatud kõik teemakohased sündmused. Kui soovid lugeda algset sissekannet, mille avaldasin 05.04.2016, siis vajuta siia (formaadiks PDF dokument). Esialgne postitus on muudetud, kuna olukord sai lahenduse, kuid soovin lugejaid jooksvate sündumustega kursis hoida.

Hiljuti oli mul halb kogemus e-poega Caser.ee (koduleht, Facebook). Tellisin nende e-poest tahvelarvutile vajalikud lisavahendid, mis pidi kohale jõudma 48 tunniga, kuid paraku seda ei juhtunud. Nädal pärast tellimist polnud kaupa ega raha ning samuti nad ei vastanud e-kirjadele. Lõpuks (06.04.2016) sain vastuse, et minu pakk pannakse peagi teele, kuigi eelnevalt olin kaks korda kirjutanud, et soovin raha tagasi. Üsna kiiresti tuli uus e-kiri, kus seis, et tegid tagasimakse Maksekeskus AS vahendusel ja see peaks minuni jõudma 2 tööpäeva jooksul. Tõsi, sain raha küll tagasi lubatud aja jooksul, kuid saadud kogemus oli igati ebameeldiv.

Minu esialgne eesmärk oli teha lihtne kogemust analüüsiv postitus, mis keskenduks nii headele kui ka negatiivsetele külgedele ning lõppu lisanduksid mõned soovitused lähtuvalt kliendi vaatevinklist. Kuna saadud kogemus oli üdini negatiivne, siis ühtäkki muutus postituse eesmärk hoiatavaks, et ka teised ei viiks oma raha kohta, kus kauba või tagasimakse saamiseks tuleb kulutada palju aega ja närve.

PS! Postituse kommentaariumis on kirjas ettevõtte omaniku kommentaarid.

Ca5er OÜ, kes nad on?

Vastavalt Inforegistrile on Ca5er OÜ ehk caser.ee 03.04.2014 asutatud osaühing, mille ainuke juhatuse liige on Kristjan Kippar (sünd 25.10.1990). Vastavalt Krediidiinfo maksuvõlgnevuste raportile on neil päris suur maksuvõlgnevus (31.03.2016 seisuga 30 606€, 04.04.2016 seisuga 29 869€, 06.04.2016 seisuga 26 346€).

Ca5er OÜ e-pood müüb nutiseadmete tarvikuid (kaitsekiled, kaitseklaasid, juhtmed jne). Vastavalt nende kodulehele on e-poe valikus on üle 55 000 toote. Osa toodetest on kohe laos olemas, teine osa ettetellimisel (tarneaeg peaks olema 14 päeva).

22.07.16 lisas Tarbijakaitseamet Ca5er OÜ musta nimekirja, 

Mida teised räägivad?

Blogi postitustest, foorumitest ja artiklitest saab lugeda kiidusõnu (Kadri FMJanekaaaSinu Laps Blogi) kui ka muljeid negatiivsetest kogemustest (Tarbja24 2015.a artikkelBuduaarinternetipoed.eeEesti E-kaubanduse LiitMaris Laanuse Facebooki postitusTarbija24 2016.a artikkel). Mulle endale on silma jäänud mõned blogipostitused, mis räägivad pigem halbadest kogemustest, kuid kahjuks ei suutnud neid Google avarustest üles leida.

Oluline on mainida, et minu tutvusringkonnas on Caserist räägitud hea sõnaga. Samas olen saanud negatiivset tagasisidet (võõrastelt kui ka tuttavatelt) rohkem kui kümnelt inimeselt, kes on olnud või on samasuguses olukorras nagu mina. Peaaegu kõik on saanud ühel hetkel sarnase e-kirja, kus selgitatakse, et komplekteerimisel või tellimisel on tekkinud mingisugune probleem ning kaup saadetakse neile esimesel võimalusel koos lisakingitustega.

Miks ütlen, et väljast ilus õun, aga seest ussitab?

Kodulehekülg. Vaadates nende kodulehekülge (tahvel)arvutist, siis on kõik lihtsasti leitav. Ilma igasuguse vaevata on võimalik üles leida oma nutiseadme mudel ja selleks vajalikud tarvikud, tarne- ja muu informatsioon. Kuni 08.04.2016 ei leidnud nende kontaktide hulgast telefoninumbrit. Samas 19.04.2016 seisuga oli nende kodulehelt telefoninumber taas eemaldatud.

Suure plusspunktina saab välja tuua erinevate maksevõimaluste (Swedbank, SEB, LHV, Nordea, Danske pank, krediitkaardiga tasumine) ja ka tarneviiside olemasolu (Itella Smartpost, SmartKULLER, Omniva pakiautomaat, Ominva postkontor, rahvusvaheline post). Caser on mõelnud ka neile klienditele, kes ei kasuta kõige populaarsemaid pankasid ega ela suuremates keskustes.

Sirvides nende kodulehekülge IOS nutiseadmes on etteheiteid palju. Tõsi, tooteid on enam-vähem mugav vaadata, kuid ma ei suutnud üles leida ei ostuinfot ega kontakte. Arvestades, et tegemist on ettevõttega, mis müüb nutiseadmete tarvikuid siis peaks ka nende kodulehekülg olema nutiseadmes mugavalt kasutatav.

Facebook. Nende Facebooki leheküljel on üle 35 000 meeldimise, mis on päris arvestatav suurusjärk. Samas kui süveneda nende Facebooki lehekülje sisule, siis tekib päris mitu küsimust. Miks ei ole neil mitte kui ühtegi arvustus, hinnangut ega klientide poolt tehtud postitusi? Selline olukord ei tekita usaldust, vaid vastupidiselt küsimusi.

Kusjuures, Caser kustutab oma Facebooki leheküljelt negatiivseid kommentaare (vaata all olevat pilti). Pärast minu kommentaari kustutamist ei ole mul enam võimalik nende leheküljel olevaid postitusi kommenteerida ega n-ö laikida, kuid seda saab teha minu abikaasa.

kommentaaride kustutamine caser.ee ca5er OÜ
Facebooki ekraanitõmmised. Kõrvaliste asjaosaliste nimed ja profiilipildid on varjatud.

Klienditeenindus. Tahaksin öelda, et nende puhul ei saa klienditeenindusest rääkida. See eeldaks klientidega suhtlemist, mitte nende ignoreerimist. Pidin neile saatma 3 e-kirja (jälgimiskoodi soov, uurisin paki kohta ja lubasin pöörduda Tarbijakaitsesse) enne kui sain vastuse. Kui lõpuks vastati (06.04.2016), siis öeldi, et kaup on teele pandud, kuid olin neile juba kahel korral kirjutanud, et soovin raha tagasi.  Taas oli näha ilmselgelt kliendi ignoreerimist, kuid positiivsest küljest pean mainima, et e-kirjas vabandati ja selgitati asjaolusid: “Vabandame hilise vastuse pärast. Anname Teile teada, et otsisime Teie pakki ning selgus, et Teie pakk oli komplekteeritud, kuid paraku meie lattu õnnetul moel seisma jäänud.

Muideks Ca5er OÜ veebilehel seisis lause: “Teiega võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte rohkem kui 3 tööpäeva jooksul.” Paraku nad ei käitunud oma sõnade kohaselt ja vastasid kõvasti hiljem. 08.04.2016 täiendasid nad enda veebilehekülge ja lisasid juurde järgmised laused: “Kirjade vastamise aeg on kuni 15 päeva! Üldjuhul vastatakse 3 tööpäeva jooksul.”

Mind hoopis huvitab, et mis pani nad minu e-kirjadele vastama? Kas asjaolu, et kirjutasin samal päeval (06.04.2016) Tarbijakaitsesse, Eesti e-kaubanduse liitu ja mitmesse Facebooki gruppi?

Tarne.  Ebakõla tekkis, kui sain kätte e-kirja, et kaup jõuab minuni 48 tunniga, kuigi kodulehelt tellides ilutses minu valitud toodete juures silt “Tarne 24h” (vaata all olevat pilti). Kuid ikka juhtub! Jäin ootama oma pakki. Pärast kahte päeva ootamist, mille jooksul oleks pidanud kaup saabuma, helistasin Itellasse ja küsisin, kas minu numbrile on pakk saadetud. Vastuseks sain, et ei ole.

Tarneaja ebakõla lahendasid nad 07.04.2016.

tarne ebakõle caser.ee Ca5er OÜ
Ekraanitõmmised tarneaja ebakõla kohta.

Mida teeksin mina ettevõtte omaniku asemel?

Ilmselgelt on ettevõtte juhatus teinud palju valesid otsuseid, mis on viinud nad väga tobeda olukorrani. Hetkel on ettevõttel võlad nii Maksu- ja Tolliameti kui ka klientide ees. Nende järgitav äristrateegia põhineb heausksete klientide ärakasutamisel. Minu kogemuse põhjal saab öelda, et tehes äri Caseriga on kauba saamine õigel ajal pigem privileeg kui ostutehingu loomulik osa. Kuid siiski, mida mina teeksin?

Esialgu tuleb alustada tulekahju kustutamisega. Alustuseks koostaksin avaliku pöördumise, kus vabandaksin klientide, koostööpartnerite ja teiste asjaosaliste ees. Oluline on tunnistada oma vigu, siiralt vabandada ja selgitada telgitaguseid. Seejuures on oluline ka e-poe sulgemine, et juurde ei tekiks uusi isikuid, kellelt peab vabandust paluma. Kõigi asjaosaliste ignoreerimine on kohutav variant, mille tulemus ei saa olla positiivne.

Ma ei ole teadlik Ca5er OÜ majanduslikust olukorrast, kuid mulle tundub, et midagi head seal ei ole. Kuna nende maine on kahjustunud ja tõenäoliselt majanduslikolukord on nõrk, siis kaaluksin pankroti alustamist. Otse loomulikult oleks ennem vaja pankroti alustamist suhelda vastavate spetsialistidega.

Kui tulekahju on kustutatud siis on aeg analüüsida ja õppida. Miks tekkis selline olukord? On sellega seotud juhatuse vähene kogemus, halvad probleemilahendusoskused, madalad moraalsed printsiibid jne. Kindlasti tuleks teha sügav enese- kui ka ärianalüüs, kuhu võiks kaasata mõne professionaali. Me kõik oleme inimesed ja me eksime, kuid oluline on neist vigadest õppida ja areneda.

Kahjuks praegu tundub, et Ca5er OÜ ignoreerib oma puudusi, aga jätkuvalt unistab suurelt. Väljavõte nende viimasest uudiskirjast: “Homme 04.04 saab Caser kaheaastaseks. Meil on olnud hullumeelne aasta ja kergitame ka lõpuks saladuseloori. Nimelt uueneb meie veebileht. Müüki tuleb sadu tuhandeid tooteid ning laieneme välisturgudele. Selle aasta lõpuks oleme baltikumi ja skandinaavia suurim e-pood, milles on pool miljonit toodet ning jätkuvalt müüme ainult nutiseadmetega seonduvaid tooteid.

Juba järgmises postituses tutvustan kuidas mitte teha sama viga nagu mina ehk kuidas kontrollida e-poe tausta enne tellimist.

Postituse toimetas Kristina blogist Momoaar.com.

31 Replies to “Kogemuse analüüs: Caser.ee on nagu ilus õun, mis seest ussitab”

 1. Minu hea kogemuse postitus oli enne seda kirjutatud, kui Caser.ee hakkas klientidega jamama. Lihtsalt mainin ära! 😉

  Janekaaa Blogi

  1. Postituse autorina olen sellest teadlik, kuid hea tähelepanek teiste lugejate jaoks :).

 2. Tellisin 3 korpust. Tarneaeg 14p. Ei jõudnud selle ajaga. Helistasin. Teenindaja ütles et JUST saime teada, et tarneraskused. Peale kõnet saadeti samasisuline meil. Öeldi et järgmise ndl lõpuks on käes.
  Pakk tuli. Läksin järgi. Kolme korpuse asemel pakis 1. Helistasin jälle, et milles asi. Ups! Kahel esines tarneraskusi. AGA MIKS EI ANNA KLIENDILE TEADA??
  Maksin SmartPosti ühe korpuse eest. Kuna oli mingi -40% soodukas, siis maksis korpus sama palju kui postikulu.. Lahendusena pakuti aind, et kas raha tagasi või ootan ära. Soovisin raha tagasi ning seegi laekus mu kontole lubatust hiljem.

  1. Aitäh, et jagad oma kogemust. Paraku on olen sarnase sisuga kogemusi korduvalt lugenud :(. Kuid vähemalt said raha tagasi :).

  2. Tere

   Vaatasin Teiega seonduva üle, kuna vastuollu läks hetke olukorraga lause, et helistasite. Meil pole ligi 10 kuud olnud telefoniteenindust. Olete tellimuse teinud 2014 aastal. Tagasimakse sooritati Teile samal päeval kui soovi avaldasite ning teavituskiri puuduolevate toodete kohta saadeti ka samal päeval kui tellimus laost välja saadeti. Arvatvasti läks see Teil tol ajal rämpsposti. Lisaküsimuste korral palun kirjutage kristjan@caser.ee.

 3. Tere Gerttu

  Sain teavituse oma postkasti. Olen ettevõtte asutaja Kristjan Kippar. Mul äärmiselt kahju, et Te olete saanud sellise kogemuse seoses minu loodud ettevõttega. Miski ei õigusta seda ning alati tehakse ka analüüs miks ühe või teise kliendiga ei ole meie teenindus olnud täiuslik. Paraku ei saa Teie artiklis nii mõnegi asjaga nõustuda, mis ajendas mind ka Teile kirjutama.

  Ettevõte ei ole kunagi vältinud oma puudusi, sellest saate lugeda ka meedias kajastatud artiklites. Kõik puudused lahendatakse alati. Ettevõte saab igakuiselt tuhandeid tellimusi ning paraku on ka probleeme. Siiski jõuab ligi 90% kaubast alati kliendini vastavalt tarneajale.

  Teie kaaluksite pankroti alustamist. Jah, see oleks kõige lihtsam viis probleemid kõrvaldada, lihtsalt pankrott. See ei ole küll kõige eeskujulikum käitumine. Ettevõte sai petta ning pani meid aasta aega tagasi väga raseksse olukorda mis oli seotud 5000 kliendiga ning ka siis ei teinud pankrotti, sest me ei lase kedagi üle. Kui me sellise “äristrateegiaga” tegeleksime nagu Te eelnevalt kirjutaksite, ei lubataks meid tegutseda, ei oleks tuhandeid kliente, ning me ka ei areneks edasi. Pankrott pole meie jaoks lahendus!

  Oleme vastutavad ja muidugi lahendame ka probleemid.

  1. Tere Kristjan!

   Aitäh kommentaari eest.

   Hetkel andsite omapoolse tagasiside kolmele asjale: tellimuste tarneaeg, minu lähenemine probleemile ja minu arvamus Teie äristrateegiast. Kas oleks võimalik, et kommenteeriksite avalikult tervet artiklit, sh kodulehe ebakõlasid, Facebookis klientide kommentaaride kustutamist, klientidele mitte vastamist lubatud aja jooksul, tarneaja ebakõlasid jne. Usun, et nii minul kui ka lugejatel oleks hea lugeda ka teise osapoole kommentaare sisulistele eksimustele/ebakõladele mitte minu arvamusele.

   Igaks juhuks mainin ära, et ma pole kordagi kirjutanud, kui paljud tooted jõuavad õigel ajal kohale või mitte. Enamik postitusest sisaldab minu enda kogemust. Samuti olen suhelnud Teie teiste klientidega, kelle kogemused on mingil määral kajastatud minu postituses. Lisaks olen pelgalt suhelnud Eesti E-Kaubanduse Liiduga, kes samuti on Ca5er OÜ tõttu pöördunud isegi Tarbijakaitseameti poole.

   Jään täiendavat kommentaari ootama :)!

   Gerttu

   1. Tere Gerttu

    Need vajavad kindlasti põhjalikumat uurimist/lahendust, kuid nii palju kui klienditeeninduse ja arendajate aruandlusest näen, tean hetkel öelda, et näiteks ebakõlad, mis tekkisid kodulehel, olid seotud uue arendusega, mis avalikustati eelmisel nädalal. Kodulehe kiiruse säilitamiseks kasutatakse erinevaid programme ja oli olukord, kus ühed kliendid nägid vana infot ja teised uut infot. Praeguseks on see viga ka parandatud ning enamike klientidega on suheldud, kellega oli võimalik kontakti saada.

    Klientide kommentaare kustutatakse, kui see kahjustab ettevõtte reklaami. Kahjuks sellist tahtliku halvustamist on palju. Näiteks klient on saanud oma probleemile ammu lahendusele ning kirjutatakse jätkuvalt ühtede ja samade inimeste poolt iga uue reklaami alla. Seoses kirjade vastamisega on meie lubatud vastamise aeg kuni kolm tööpäeva ja ka hetkel näen, et ei ole ühtegi kirja või pöördumist, mis oleks vanemad kui kolm päeva. Teie pöördumise puhul oli meie programmi veaks see, uute töövõtete kasutusele võtuga programm võttis Teie kirju kui ühte vestlust ehk kui saatsite kogu aeg uue kirja, siis need tõusid automaatselt jälle kõige uuemate sekka, hetkel oleme viinud läbi muudatuse, et sellist asja ei tekiks ning ühe kliendi pöördumised tulevad eraldi kirjadena. Klienditeenindajad vastavad päevas sadadele kirjadele mõnel päeval isegi tuhandele. Kinnitan, et kellegi kirju ei jäeta vastamata tahtlikult ja tellimused täidetakse vastavalt tingimustele. Rõhutan, palun pöörduge meie klienditeeninduse poole, kui soovite tellimust tühistada/muuta jne.

    Oleme käinud Tarbijakaitseameti kutsel aru andmas ning homsest muutuvad meie veebilehel ka teatud tarne ja klienditeeninduse täitmise tingimused.

    1. Tere Kristjan!

     Aitäh, et kirjutasite veel ühe kommentaari. Võtsin endale natukene aega, et kirja panna enda poolne kommentaar.

     Kodulehe tarne ebakõlad. Hea on näha, et tõesti on kodulehel eksitav tarneaeg muudetud. Hea töö:)!

     Klientide kommentaaride kustutamine. Siinkohal tekib minu silmis uus ebakõla. Oma eelmises kommentaaris mainisite, et 90% kaubast jõuab kohale vastavalt tarneajale, mis peaks tähendama rahulolevat klienti, kui müüte e-poes kirjeldatud toodet, mis on kvaliteetne. Seega enamik Facebooki tagasisidet peaks olema ju positiivne mitte negatiivne!? On loomulik, et osa ettevõtte tagasisidest on negatiivne (vaadake näiteks Kaup24 FB lehekülge), sest kliendid on erinevad ja aeg-ajalt võib ootamatuid olukordi ette tulla. Samas ma ei saa aru, et milleks on vaja rikkuda tagasiside loomulikku tasakaalu tahtliku ettevõtte kuvandi manipuleerimisega?
     Juhin Teie tähelepanu asjaolule, et minu kustutatud Facebooki kommentaar ei olnud tahtlik halvustamine, vaid püüd Teie tähelepanu ja kontakti saada. Sama on teinud mitmed teised kliendid. Pealegi nähes, et kliendid kirjutavad negatiivseid kommentaare, siis miks mitte neilt uurida probleemi tagamaid ja üritada probleemi lahendada?
     Siinkohal on hea viidata ühele artiklile: http://outspokenmedia.com/reputation-management/5-reasons-not-to-delete-negative-reviews/.

     Kirjadele mittevastamine. Olgu, mittevastamise taga oli taas süsteemitõrge. Seda väidet ma ei saa tõestada ega ümber lükata ning seetõttu ma ei keskendu sellele. Kuid ma sooviksin teada, et mida peaks tegema klient, kes Teiega ühendust ei saa e-posti ega Facebooki teel? Kusjuures, Tarbijakaitseamet kirjutab oma veebilehel (http://goo.gl/TWY3KY), et ettevõtte kodulehel peab olema telefoninumber. Pealegi leian, et mitmed probleemid saaksid palju kiiremini lahenduse telefonikõne kui e-posti vahendusel. Kas peagi võib caser.ee veebileheküljelt leida klienditeeninduse telefoninumbri?

     Edasiste segaduste vältimiseks ja klientides usalduse loomiseks võiksite kaaluda “Turvalise ostukeskkonna” usaldusmärgi taotlemist.

     1. Tere Gerttu

      Caser.ee facebooki lehel pole kunagi olnud võimalust hinnata ettevõtet. 2015 aasta alguses oli see võimalus kodulehel olemas. Statistika näitab midagi muud ja rusikareegel peab paika. Ühe kliendi negatiivne kogemus jõuab üheksa inimeseni ning ühe positiivne kõigest kolme inimeseni. Kindlasti leiaks viis mõjusamat põhjust, miks käituda vastupidiselt.

      Väide, et kliendid ei saa ühendust, ei pea paika. Kõik kliendid saavad vastused, kes ühendust võtavad. Süsteemitõrke tõttu ei kao kellegi kirjad ära, vaid lihtsalt ei jõutud vastata lubatud ajajooksul 3 tööpäeva asemel kulus 5 tööpäev. Kodulehel peab olema märgitud telefoni number ja see võib olla ka info number, kus antakse vastavaid juhiseid. Telefoniteenindus on äärmiselt aja ja raha kulukas, ning ei me ei teeninda kedagi eelisjärekorras sellepärast, et ta helistab. Sellel lihtsalt põhjusel seda ka sellisel juhul ei pakuta.

      Ettevõte avalikustab õigepea oma uue kodulehe ja teenindusplatvormi. Kliendid saavad kodulehel olles online teenindusest osa võtta. See on olnud ka varasemalt, kuid arendus on kestnud ligi pool aastat ja tullakse välja uudse süsteemiga Co-browsing teenindus ehk et online-s olev klient suhtleb klienditeenindajaga ja klienditeenindaja saab abistada klienti igal sammul ning näidata/tutvustada tingimusi, tooteid jne. Toome füüsilisepoe klienditeeninduse internetti.

      Tarbijakaitseamet annab omapoolse otsuse teada avalikkusele lähiajal.

 4. Kas teadaolevalt sellist olukorda ka on olnud, kui tuleb teade, et kaup on komplekteeritud ja välja saadetud, kuid kohale ei jõuagi?

  Ootan ise oma kaupa ka juba ligi kaks kuud ja eile sain peale viimast oma kirja neilt just sellise vastuse. Eriti usku enam pole, et kohale tuleb 🙁

  1. Tere!

   Mõistan Sind!

   Kuskilt lugesin ka Sinu olukorrale sarnast juhtumit. See oli kuskil foorumis.

   Küsi neilt saadetud kauba jälgimiskoodi ja/või tšekki/arvet (nad peavad seda raamatupidamise tarbeks säilitama). Mina võtaksin ka ühendust Itella/Omnivaga/kulleriga ja uuriksin, et kas pakk on üldse Sinu numbrile/nimele postitatud.

   Loodan, et saad oma olukorrale lahenduse!

 5. Väga huvitav lugemine.

  Mina tellisin korraga kaks telefoniümbrist Huawei ja Nokia mobiilideke 2 kuud tagasi, lubatud tarneaeg oli toona 2 nädalat. Kui see aeg täis tiksus tuli automaatne teade: “Anname teada, et Teie kauba komplekteerimisel on tekkinud viivitus. Lubatud tarneaeg on kuni 14 päeva, suudaksime Teie tellimuse täita täielikult hiljemalt 09.03”.

  Veel 2 nädalat läks mööda ning tuli ilmsiks, et “Teie kaup pole korduvalt jõudnud meie lattu ning tarne on veninud väga pikaks. Vabandame, et oleme oma lubadust pidanud murdma kauba tarnimise osas. Kaup on läinud tollis süvakontrolli ning selle tõttu lükkus kauba kättesaamine edasi. Kas saaksite anda meile veel kuni 22.03 hiljemalt aega, siis jõuaks kaup Teie valitud pakiautomaati? Saadetises ootab Teid ka mitu üllatust”.

  Kusjuures tundub, et osa kaubast on endiselt tollis kinni sest 27. märts otsustati tellimus osaliselt täita: “Teie kaup pole korduvalt jõudnud meie lattu ning tarne on veninud väga pikaks. Vabandame, et oleme oma lubadust pidanud murdma kauba tarnimise osas.
  Kaup on läinud tollis süvakontrolli ning selle tõttu lükkus kauba kättesaamine edasi.

  Kas saaksite anda meile veel kuni 22.03 hiljemalt aega, siis jõuaks kaup Teie valitud pakiautomaati? Saadetises ootab Teid ka mitu üllatust”. Jess, üllatus (loe: šokolaad + vaucher)!

  Lõpuks otsustati minu toode kodulehelt ära kustutada ning teatati võidukalt 07.04, et “Teie kaup pole korduvalt jõudnud meie lattu ning tarne on veninud väga pikaks. Me ei tahaks Teil rohkem oodata lasta. Saaksime pakkuda Teile, et valiksite meie poest asenduskauba. Asenduskauba puhul valige kodulehelt toode ning saatke tootekood selle kirja vastuseks. Asendust valides võite valida toote/tooted sama hinna ulatuses. “…

  Kusjuures see ümbris on endiselt teise lingi all müügil. Ja nii nagu ka kõik teise asjad on sellel -50% soodust. 12.04 seisuga on Ca5er’i maksuvõlg 26’901.66, sh tasumisgraafikus 25’784.54. Seega 4000 EUR’i ehk 13% maksuvõlast on tagasi makstud väikeste osadega viimase kahe nädala jooksul. Kust see rahalaev nüüd tuli, mingi ingelinvestor? Vaevalt. Pigem on maksuvõlga tasutud otse käibelt, mitte kasumilt ja see on juba kriminaalne…

  IT arendus võib ikka aegajalt tagasilööke tuua aga siiski peaks jääma ausaks, hoiduma häma ajamisest klientidega ning piirama tellimusi kui süsteem on vigane ja olemasolevaid tellimusi tarnida pole võimalik.

  1. Tere Mart!
   Aitäh, et jagasid minu ja teiste lugejatega oma kogemust. Ma soovin, et saaksin öelda, et olen üllatunud, kuid kahjuks mitte. Olen selliseid kogemusi korduvalt lugenud/kuulnud.
   Ka mind huvitas see maksuvõlgnevuse teema, et mille arvelt nad ometi seda võlga tasuvad. Kindlalt midagi väita ei saa, üksnes spekuleerimine on võimalik.

  2. Tere Mart

   Lugesin läbi Teie olukorra ja see on täpselt selline nagu oli kahjuks sadadel teistel klientidel sel ajal. Üks teavitus, teise otsa ja kaupa ei kuskil. Paraku on läinud nii ja meedias palju kära tekkinud nende vigade pärast. Vabandan, et olete oma aega sellise asja peale pidanud kulutama.

   Teie kommentaar maksuvõla osas. Rõhutan, et me ei saaks edasi tegutseda, kui kasutada Teie pakutud teguviisi, see pole lubatud ning seda ka ei lastaks. Müügikasv on igakuiselt ca 9% ja kui me tasuks otse käibelt, oleks see võlg tasutud juba eelmisel aastal.

   Süsteemi ei saanud piirata, kuna ei teatud vea olemasolust. Tänase päeva seisuga näiteks juba pooled aprillikuu tellijad on kauba kätte saanud. Kindlasti ei piirata uute tellimuste tegemist ning probleemid lahendatakse.

 6. Annan teada, et sain oma veebruaris tellitud kauba ikkagi nüüd aprillis kätte. Olgugi, et sain kauba lõpuks kätte ja lubatud mitmete kingitustena ka -50% sooduskoodi, siis igal juhul tellin sellise Hiinas toodetud kauba edaspidi otse Hiinast ja oluliselt odavamalt. Koduleht näeb väga hea välja ja tõsiselt lootsin, et kaup on parem kui ise Hiinast tellides, aga kaup on sama ja tarneaeg veel pikem.

 7. Minulgi on jama lugu, tellisin 06.03 (14päevase tarneajaga) ja olen juba kaks kirja saanud, et kaup ei jõua kohale ja kaup ei jõua kohale.. Nüüd on viimases kirjas lubatud tarneaeg lähenemas ja ootan huviga, kas saan nüüd paki kätte.. Kuigi usku ei ole..

 8. Tere kõigile.

  Mina ootan kaupa juba viimased 2 kuud. Olen saanud samu kirju mis teiegi ning viimati lubati ka üllatust. Üllatus oli “tore”: tellitud kahest korpusest saabus kohale üks, mis oli ka katkine ning ei sobinud telefonile. Saatsin tagasi, saatmiskulud maksin omast taskust.

  Kui aus olla siis pole nii vihane ammu olnud. Eile suhtlesin ka Tarbijakaitseametiga ning sain ka täna vastuse ning lähiajal saadan neile kõik asjaga seonduva materjali. Täna saadeti kiri Caser’ist, et maksavad mingi osa rahast tagasi, kui aus olla siis ma seda ei usu, hakkavad jälle venitama, tühine jutt.

  Ühel hetkel teen ka avalduse politseisse, see tuleb kindlasti viia nii kaugele kui võimalik…..

 9. Tellisin 13 märtsil sony xperia e4-le kaane ja ümbrise.
  Aga ei tulnud 14 päevajooksul.
  Nii saadeti meil.
  Et 24 aprilliks on nad kohal.
  Aga pole ikka kohal.
  Olen ka neile kirjutanud.
  Aga pole vastatud.
  Mis on caser’i telefoni number

 10. Mina tegin tellimuse 23 aprill. Ja tuli kiri 06,05,2016 et tellimus on täidetud ja laost välja saadetud! Siiamaani tuleb siis laost kuigi jh vb vähe aega on möödas. Aga olen kirjutanud mitu korda ja nüüd vaatasin et leht http://www.caser.ee on maha võetud. Ei teagi nüüd mis siis nüüd?

 11. Liitun eelpool domineeriva seisukohaga – ettevõte vassib ja uute klientide rahaga lapitakse küllap vanu võlgu ja tellimusi. Selline püramiidi skeemi laadne asi tundub olevat. Maksuvõlga tilgutatakse vaid nii palju, et tegutsemisluba käest ei läheks, aga küllap see pankrot ennast ka väga pikalt oodata ei lase. Ootan ligi 2 kuud oma kaupa, mida lubati 24 tunniga tarnida ning mingit suhtlust küll ei toimu.

 12. Mõtlesin, et jagan ka oma kogemusi. Kui firma algusaegadel polnud ühtegi probleemi, siis esimest korda viibis tarne 2014.aasta novembris-detsembris. Mõtlesin, et noh, ikka juhtub, kaup tuli oodatust paar nädalat hiljem ja e-kirjadele vastati ilusti. Kuna sain ju oma kauba kätte, siis mõtlesin sealt veel korra tellida mingisuguse sooduskampaania raames. Sain jälle ilusti kätte, õigel ajal, ilma probleemideta. Eelmise aasta mais tegin järjekordse tellimuse ning tooteid ei tulnud ega tulnud. Mõtlesin saata ülivihase kirja, kuid enne otsustasin vaadata, kas või mida sellest meedias räägitakse, ning oh üllatust, ettevõttel on makseraskused. Meedias oli kirjas, et kõiki kliente on teavitatud, aga mina polnud saanud mingit kirja. Kirjutasin neile ise ning mulle anti uus kuupäev, kuna kindlasti see ümbris olemas on, aga kuna see lükati kuskile kaugustesse (3 nädalat kuni üks kuu), jõudsin ma vahepeal juba ära ka unustada, mis ma tellisin. Vahepeal tuli tagantjärele see kiri, et firmal on raskused jne, aga noh, mis selle tagantjärele tarkusega ikka peale hakata. Pakuti ka välja, et raha kantakse tagasi 2 päeva kuni kahe kuu jooksul. Otsustasin, et soovin raha tagasi ehk siis jäin raha ootama. Ehk ma jõudsin uuesti ära unustada, et ma midagi tellisin ja et ka raha lubati tagasi kanda. Aga kui mulle saadeti tänukiri novembris, et ma olen sealt kunagi midagi tellinud, siis tuli meelde, et pole nagu kaupa ega raha näinud, ja kui saatsin vihase kirja, et mis mõttes te tänate neid inimesi, kes on petta saanud, siis pool aastat hiljem tellimuse tegemisest nägin jälle oma raha. Samuti anti mingi soodusvoucher, mis nüüd hiljuti aegus, sest mul pole mitte mingisugust soovi sealt kunagi midagi tellida. Neilt tellides on ju meeletu juurdehindlus, ma saan enda telefonile sama “kvaliteetse” ümbrise Hiinast tellides ja kordades vähem makstes. Ja kui toodet välja ei saadeta, kantakse raha kohe tagasi, ilma minupoolse algatuseta, et kas on välja saadetud või mis toimub.
  Vähemalt ühest lubadusest pidas Caser kinni – toode peab vastu 3-18 kuud. Enam-vähem mõne kuuga nendelt tellitud ümbrised läksid katki küll jah, tahvelarvuti kaaned hakkasid õmblustest lahti tulema ja telefoniümbrisel/rahakotil hakkas liim lahti tulema.

 13. Äkki looks fb-sse kommuuni, kes on caserilt petta saanud ja lõpetaks nende jubeda käitumise ära? Saaks teisi kasvõi hoiatada, sest oleks keegi mulle varem maininud, poleks ma elusees sealt tellinud. Ise olen oodanud 3 kuud ja 6 päeva ja ainult lubadused. Kuidas tundub idee??

  1. Mina ei ole selliste kommuunide loomise poolt, sest need võivad kergesti käest ära minna. Kuid ma ei saa kellegile teisele kätt ette panna.

   Pigem pöörduksin Tarbijakaitsesse või koguksin inimesi, kellega teha avalik pöördumine. Samas olen seda ka ise teinud ja tean teisi, kes on pöördunud seoses Caseriga, kuid sellest polnud kasu.

 14. Tere Gerttu,

  Lanseerisin https://keisser.ee ning sooviksin sinult kasutajakogemuse kohta tagasisidet.
  Kuidas ma su blogi leidisin? Nimelt olen uus Caser fb lehe omanik ning vastloodud keisser.ee on humoorikalt eestipärases nimetuses sama leht 😀
  Oleksin tänulik kui negatiivse viite sellele fb lehele eemaldaksite, kuna tegu pole sama Ettevõttega ning ehk sooviksite meiepoolt vastutasuks testida tasuta meie teenust?:)

Arutelu